Oświadczenie Rady Osiedla

Dodano: 2012-12-11, Autor: Administrator Systemu

Członkowie Rady Osiedla na poniedziałkowym spotkaniu zajęli stanowisko w sprawie styczniowego referendum i przyjęli stosowną uchwałę.

Uchwała Rady Osiedla ZWM 35/XII/2012r w Trzebini z dnia 10.12.2012r.

Oświadczenie Rady Osiedla ZWM w sprawie planowanego na dzień 27.01.2013 roku referendum gminnego w sprawie odwołania Burmistrza Trzebinia przed upływem kadencji:

Rada Osiedla ZWM solidaryzuje się z obecnym Burmistrzem Stanisławem Szczurkiem i wyraża dezaprobatę dla inicjatywy referendalnej.

Uważamy, że zarzut grupy inicjatorów referendum są w dużej mierze bezzasadne i nieusprawiedliwione, a pomysł przeprowadzenia referendum jest jedynie rewanżem za (całkowicie uzasadnione) działania Burmistrza godzące w prywatne interesy inicjatorów. Przeprowadzone referendum jest jedynie bezsensownym marnotrawieniem publicznych pieniędzy.

Jednocześnie oświadczamy, że Burmistrz Stanisław Szczurek od początku pełnienia swojej funkcji wyraża dużą troskę o mieszkańców osiedla ZWM, a współpracę z nim oceniamy bardzo wysoko.

Zachęcamy mieszkańców osiedla ZWM do bojkotu referendum i nieodwiedzania w dniu 27.01.2013 lokali wyborczych.

Za uchwałą głosowało 7 osób, jedna osoba wstrzymała się, nikt nie był przeciw.